حمایت معاونت توسعه روستایی از ایجاد ناحیه صنعتی کیف و کفش تبریز

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ مهر ۱۳۹۸

کفش نیوز: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اعلام حمایت از ایجاد ناحیه صنعتی تخصصی کیف و کفش تبریز، موسوم به «چالیش»، گفت: ایده شهرک‌های صنعتی خصوصی همواره ایده موفقی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری کفش نیوز به نقل از ایرنا،  دکتر محمد امید در نشستی با مدیران ناحیه صنعتی «چالیش» که توسط بخش خصوصی در حوزه کیف و کفش ایجاد شده است، گفت: این طرح یکی از طرح‌های ملی منطقه‌ای است که نقش موثری در رونق تولید و تحول اقتصادی آذربایجان شرقی و کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تبریز در حوزه چرم و کفش، گفت: تولیدات این بخش جزو نیازهای مداوم و مستمر جامعه است و بازار گسترده‌ای نیز دارد؛ تبریز و آذربایجان شرقی نیز سابقه بسیار خوبی در این حوزه دارند.
امید افزود: حضور فعال بخش خصوصی و کار تخصصی ناحیه تخصصی کیف و کفش «چالیش» از دیگر ویژگی‌های مثبت آن است که موجب می‌شود معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با کمال افتخار از آن حمایت کند.

مدیران ناحیه صنعتی چالیش هم در این نشست گزارشی از روند احداث و واگذاری قطعات صنعتی و تولیدی واقع در این ناحیه ارائه کردند.

ناحیه صنعتی «چالیش» به‌عنوان مجموعه تخصصی صنعت کیف و کفش و صنایع وابسته در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار در جاده قدیم باسمنج تبریز ایجاد شده و تاکنون ۸۰ درصد از قطعات آن به تولیدکنندگان واگذار شده است.

تمام زیرساخت‌های اساسی این ناحیه صنعتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین شده و با بهره‌برداری از آن در فاز نخست، ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.


نوشته شده توسط:نویسنده کفش نیوز - 221 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها