بهداد، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی؛ خبرداد: مجوز واردات پوست خام صادر شد

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۸

کفش نیوز؛ مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی از صدور مجوز ورود پوست خام از کشورهای همسایه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری کفش نیوز؛ دکتر بهداد با اعلام خبر فوق در جمع خبرنگاران استان گفت: در سالهای اخیر به دلیل کمبود مواد اولیه صنعت چرم نیاز به واردات پوست خام بود که با پیگیری های صورت گرفته از سازمان دامپزشکی کشور مجوز لازم برای واردات را اخذ کردیم.

بهداد، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقیD
وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی صنعت چرم در حال حاضر مشکلی در واردات پوست خام ندارند؛ افزود: در صورتی که مشکلی از لحاظ بهداشتی در پوست های خام واردات وجود نداشته باشد، هیچ مشکلی در ورود آنها نیست و در کمترین زمان ممکن اقدامات قانونی برای ترخیص محوله صورت می پذیرد.
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی همچنین از صدور مجوز در کمترین زمان بدون حضور در اداره کل برای تسهیل در ارائه خدمات به واحدهای صنعتی خبر داده و تصریح کرد: کلیه واحدهای صنعتی تولید چرم می توانند در صورت تکمیل بودن مدارک لازم در کمترین زمان ممکن مجوز واردات پوست خام را دریافت کنند.
دکتر بهداد در خاتمه گفت: اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی برای کلیه محوله های پوست خام وارداتی از کشورهای خارجی با رعایت شرایط بهداشتی مشکلی ندارد و تمام تلاش این اداره کل تسریع در تامین مواد اولیه و فعالیت صنعتگران چرم بوده تا شاهد پیشرفت صنعت چرم و کفش تبریز باشیم.
شایان ذکر است: قبلا واردات پوست خام از کشورهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه از سوی سازمان دامپزشکی کشور غیرقانونی و ممانعت می گردید.


نوشته شده توسط:نویسنده کفش نیوز - 221 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها