کلانشهر تبریز، قطب تولید کفش دست دوز تمام چرمی و صنعتی در کشور

دسته: گزارش , یاداشت ها
بدون دیدگاه
شنبه - 13 فوریه 2021

یادداشت:
عین اله حسین زاده
بیش از ۶۰ درصد کفش مورد نیاز کشور در بیش از ۵ هزار کارگاه تولید کفش بصورت سنتی و صنعتی در تبریز تولید می شود و شهر تبریز قطب تولید کفش دست دوز تمام چرمی و صنعتی در کشور است.
تبریز از دیرباز با داشتن استادکاران مجرب در تولید کفش دست دوز تمام چرم زبان زد خاص و عام بوده و بر همین اساس باید کلانشهر تبریز را قطب تولید کفش های دست دوز تمام چرم نام نهاد و در بعد از انقلاب هم در تولید کفش های صنعتی نیز تبریز پیشرفت چشمگیری داشته است و در حال حاضر بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی بزرگ در تولید کفش های صنعتی فعالیت می کنند.
کفش دست دوز تمام چرم تبریز از لحاظ طراحی و مدل و کیفیت سرآمد می باشد و تجربه نشان می دهد که اگر کفاشان محصولات کیفی، شیک، مد روز و با قیمت مناسب و سود کم تولید و به بازار عرضه کنند، قطع یقین رونق کسب و کار و عرضه تولیدات و داشتن مشتریان دائمی را به دنبال خواهد داشت و در سالهای اخیر در این زمینه تولیدکنندگان گام های خوبی برداشته اند.
خوشبختانه با بالا رفتن کیفیت تولیدات متنوع کفش تبریز روی آوری مردم به خرید و استفاده از محصول داخلی بسیار رشد چشمگیری داشته، بطوری که کفش وارداتی از کشورهای خارجی بدلیل عدم مرغوبیت و رقابت با کفش تبریز مشتری ندارد و انصافا تولیدکنندگان کوچک و بزرگ علی رغم مشکلات فراوانی که دارند، فعال بوده و نام تبریز را آوازه کرده اند.
بالا رفتن فرهنگ استفاده از اجناس داخلی برای حمایت از تولید ملی و رونق تولید با توصیه بزرگان انقلاب و بزرگان اقتصاد و تاکید رسانه ها در سالهای اخیر عملی شده است و الحمدالله در سالهای اخیر تولیدکنندگان به سمت پیشرفت در تولید و عرضه کفش های باکیفیت مشتری پسند گام نهاده اند.
با توجه به افزایش اجاره بهای بیشترکارگاههای تولید کفش و صنایع جنبی و همچنین با هدف تجمیع فعالان این صنعت، اولین شهرک تخصصی کیف و کفش ایران در تبریز در حال احداث می باشد که قطع یقین در توسعه و بازاریابی و جهانی شدن صنعت کیف و کفش تبریز بسیار موثر خواهد بود و با انتقال کارگاه های تولید کفش و صنایع جنبی به اولین شهرکفش ایران در تبریز شاهد رشد و شکوفایی این صنعت خواهیم بود که پیشنهاد می شود قطعات کارگاهی به تولیدکنندگان خرده پا و همچنین استادکاران کفش دست دوز تمام چرمی اختصاص دهند تا شاهد رشد کارگاههای کوچک و همچنین حفظ و احیای کفش دست دوز تمام چرم باشیم


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 165 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها