معرفی واحدهای نمونه و کارآفرینان موفق استان آذربایجان شرقی: گروه صنعتی نامی (شرکت دانش بنیاد رسام پلیمر نامی)

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021
معرفی واحدهای نمونه و کارآفرینان موفق استان آذربایجان شرقی:  گروه صنعتی نامی (شرکت دانش بنیاد رسام پلیمر نامی)

گروه صنعتی نامی (شرکت دانش بنیاد رسام پلیمر نامی)

گروه صنعتی نامـی:
گروه صنعتی نامی با بیش از ۷۰ سال تجربه ارزنده بازرگانی و تولیدی توانسته است با پایبندی به ۶ اصل اتحاد، احترام، همدلی، صداقت، پشتکار و نو آوری نقش قابل توجهی در ارائه خدمات و محصولات High Performanc در صنعت پلی اورتان ایفا نماید.
در این راستا شرکت رسام پلیمر نامی به عنوان زیر مجموعه این گروه صنعتی موفق به اخذ مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ گردید که گام بسیار مهمی در راستای خود کفایی کشور عزیزمان ایران در صنعت پلی یورتان برداشته است.
این مجموعه با پشتوانه سرمایه های انسانی خود و نصب و راه اندازی یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید سیستم هاوس موفق به تولید و ارائه انواع پلی استر های تخصصی، پری پلیمر ها، کاتالیست ها و پلی میکس ها برای صنایع مختلف کفش، عایق های صنعتی، خودرو سازی، لوازم خانگی و ابر و اسفنج، چسب سازی، رنگ سازی و سایر صنایع مرتبط به بازار های داخلی و خارجی شده است.

تاریخچه
پایه های گروه صنعتی نامی توسط حاج محمد نامی در سال ۱۳۲۲ در یک کارگاه کوچک تولید کفش بنا شد که با تلاش و همت و درایت ایشان کار تولید کفش به بار نشست و منجر به گسترش کار به سمت بنکداری کفش در بازار تبریز گردید. در دهه ۴۰ و اوایل دهه ۶۰ با اضافه شدن پسران حاج محمد، نفس تازه ای در کسب و کار ایشان دمیده شد که نتیجه آن ورود به حوزه لوازم و مواد اولیه کفش و بعدها در اواخر دهه ۶۰ تولید زیره کفش بود.
این گروه در ادامه راه با هدف پیشرفت روزافزون اقدام به تولید گرانول پی وی سی نمود. در دهه ۸۰ با اضافه شدن نسل سوم، گروه صنعتی نامی با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت و ارتقا کار گام برداشت، که منجر به تولید زیره پلی یورتان گردید.
در اواسط دهه ۸۰ با ورود نسل سوم گروه صنعتی نامی به واردات مواداولیه پلی اورتان ازکشورهای مختلف برای صنایع مختلف علی الخصوص صنعت کفش اقدام نمود. شرکت بازرگانی که با هدف واردات این محصولات تاسیس گردیده بود موفق به اخذ نمایندگی انحصاری دو شرکت بین المللی در عرصه پلی اورتان گردیدوبه عنوان نماینده انحصاری پخش محصولات این دو شرکت فعالیت نمود.
در سال ۹۴ در راستای خودکفایی در تولید محصولات پلیمری با کارایی بالا در ایران اقدام به حمایت از نیروهای متخصص دانشگاهی و مراکز پژوهشی نمود. این گروه با محور ارتقای کیفیت و نگرش نوین به صنعت پلی یورتان در ایران و با توجه به نیاز کارخانجات به مواد اولیه با کیفیت در صنایع مختلف، فعالیت خود را به تولید مواد اولیه پلیمری و خدمات نوین در این راستا متمرکز کرده است.
با آغاز تولید داخلی این محصولات، شرکت بازرگانی دانش و تجربه خود در زمینه بازرگانی، بازار و فروش این محصولات را به شرکت رسام پلیمرنامی انتقال داده و فعالیت خود را متوقف کرد.
درادامه، شرکت اقدام به تولید انبوه مواد اولیه سیستم پلی یورتان با استفاده از دانش روز دنیا نموده و در سال ۱۳۹۷ نیز خط تولید تمام اتوماتیک خود را مورد بهره برداری قرار داد.
در سال ۱۳۹۸ نیز محصول پلی یورتان در گرید کفی و فلکسی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده و در سال ۱۳۹۹ نیز تولید انبوه گرید کفی و فلکسی شروع شد. در همین سال فاز ۲ در محل جدید خود طراحی گردیده و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۲ بتوان مورد بهره برداری قرار گیرد.

اصول شرکت
• سرمایه گذاری دردانش، تکنولوژی و منابع انسانی با استفاده از نوآوری ها
• رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای دربرخورد با مشتریان با توجه به اصل مشتری مداری
• ایجاد محصولات تخصصی بنابر نیاز مشتری

توسعه محصول و فناوری جدید
این گروه یک تیم فنی مجرب دارد، می تواند نوع جدید یا ویژه ای از پلی اتر، پلیول، فرمول سیستم پلی اورتان و فن آوری کاربرد مربوطه را بر اساس نیاز مشتری ایجاد کند.

شرکای خارجی و تامین کنندگان
گروه صنعتی نامی در جهت اهداف خود و با توجه به نیاز کارخانجات داخلی به مواد با کیفیت، اهتمام به همکاری با کارخانجات و تولید کنندگان معتبر داخلی و بین المللی نموده است. مواد ارائه شده توسط این گروه، از شرکت های معتبر بین المللی همچون کمی (Kemi)، سامسونگ (Samsung)، ساسول (Sasol)، ماربو (Marbo)، ای تی ان (ATN) و شرکت های معتبر داخلی همچون پتروشیمی فارابی، پتروشیمی شازند، پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی کارون تامین می شود.

 


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 121 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها