معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی: صنعت چرم و کفش در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کند

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 21 جولای 2021
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی: صنعت چرم و کفش در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کند

کفش نیوز: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، گفت: صنعت چرم و کفش در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی کفش نیوز، دکتر علی جهانگیری با اعلام مطلب فوق افزود: ظرفیت‌های آذربایجان شرقی و تبریز در صنعت چرم و کفش بسیار بوده و تبریز قطب این صنعت است و همه باید برای توسعه و تقویت آن کمک کنیم.
وی با بیان اینکه صنعت چرم و کفش در شرایط تحریم مشکل چندانی نداشته است، تصرح کرد: در یک شرایط عادی که امکان واردات و حضور شرکت‌های خارجی در بازار کشور فراهم باشد وضعیت متفاوت خواهد بود.
جهانگیری با بیان اینکه به‌رغم کارهای خوبی که در صنایع استان انجام شده، اما روند کار همچنان به شکل سنتی است، افزود: صنایع ما از نظر کیفیت مواد اولیه، تولید، بازاریابی و فروش، در حدی نیستند که با رقبای قدرتمند جهانی رقابت کنند.
وی با تأکید بر اینکه باید صنایع خود را رقابت‌پذیر کنیم، بیان داشت: تحقق این موضوع نیازمند وصل شدن به حوزه‌های دانش و فناوری و سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیق و توسعه است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مدیریت استان از سال ۹۲ به صورت جدی به دنبال ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه است، افزود: تمام تلاش بخش‌های اجرایی این بوده است که از ظرفیت دانشگاهیان برای توسعه بخش‌های مختلف صنعت استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنایع فعال در صنعت چرم و کفش، جزو صنایع کوچک هستند و امکان سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیق و توسعه را ندارند، ایجاد یک سیستم نوآوری برای این صنعت در استان ضروری است.
جهانگیری با بیان اینکه بخش‌های دولتی و خصوصی استان برای تحقق این موضوع آمادگی کامل دارند، گفت: دانشگاه‌های استان بویژه دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز هم پای کار هستند؛ ضمن اینکه در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان داریم.
وی اضافه کرد: حلقه تکمیلی این زنجیره، همکاری دستگاه‌های ملی است و باید تلاش کنیم تا آنها نیز بیش از پیش اهمیت توسعه صنعت چرم و کفش با استفاده از ظرفیت‌های آذربایجان شرقی را متوجه شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: باید کمک کنیم تا صنعت چرم و کفش به عنوان الگوی موفق از ارتباط صنعت و دانشگاه معرفی شود و بتوانیم این الگو را در صنایع دیگر نیز پیاده کنیم.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 121 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها