جباریان فام، رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز: با شیوع ویروس کرونا، صادرات کفش تبریز کاهش یافته است

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 8 نوامبر 2021

جباریان فام، رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز:
با شیوع ویروس کرونا، صادرات کفش تبریز کاهش یافته است

 

 

کفش نیوز: رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز، گفت: با شیوع ویروس کرونا، صادرات کفش تبریز کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی کفش نیوز، علیرضا جباریان فام با اعلام مطلب فوق افزود: شیوع ویروس منحوس کرونا و به دنبال آن تعطیلی فروشگاههای کفش و همچنین کاهش تقاضا برای تولید عملا موجب کاهش تولید در تبریز شده و تداوم کار تولید را نیز بسیار سخت کرده است و برخی از واحدهای تولیدی با کمتریت ظرفیت تولید و برخی هم دست به تعطیلی زده اند.
وی، اضافه کرد: از سویی بحث صادرات نیز، به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و عدم رفت وآمد مشتریان خارجی تحت الشعاع قرار گرفته و میزان صادرات بهشدت کاهش یافته است و این امر عملا موجب رکود در بازار کفش شده است.
جباریان در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه کمبود نیروی ماهر و متخصص یکی از مشکلات این صنعت می باشد، تصریح کرد: متاسفانه خروجی نیروی انسانی بیش از ورودی آن است که تداوم این امر در دراز مدت به ضرر تولید بوده که در همین راستا به همت اتحادیه و حمایت مسئولان استانی و کشوری به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تبریز اولین مدرسه عالی مهارتی کفش در تبریز راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: الحمدالله دوره های آموزشی در این مدرسه شروع شده است و به زودی دانش آموختگان این مدرسه وارد بازار کار خواهند شد و تا حدودی مشکل نبود نیروی انسانی ماهر را حل خواهند کرد.
رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز، به افزایش ۵۰ درصدی قیمت مواد اولیه نسبت به سالهای گذشته نیز اشاره و بیان کرد: افزایش قیمت مواد اولیه عملا موجب افزایش قیمت تمام شده کفش شده که عملا، موجب شده تا نتوانیم با رقیبانی همچون کشور ترکیه و چین رقابت داشته باشیم و بازار به دست آنها افتاده است که باید با همت تولیدکنندگان و حمایت مسئولان برای اعتلای کفش تلاش کنیم.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها