به بهانه اولین سالگرد درگذشت پیشکسوت صنعت کفش تبریز

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 8 نوامبر 2021

به بهانه اولین سالگرد درگذشت پیشکسوت صنعت کفش تبریز

کفش نیوز: مرحوم آقای استاد حاج علی اصغر سقطی( فرید سقط فروش) پیشکسوت صنعت کفش تبریز در سال ۱۳۲۳ در شهر تبریز و در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.
ایشان بعد از طی تحصیلات لازم از همان دوران نوجوانی وارد حرفه دوخت کفش شدند و در خدمت مرحوم پدرش حاج تقی سقطی در کارگاه تولیدی کفش واقع در کوچه حمام قاضی با فوت و فن تولید کفش آشنا شده و سپس در دالان بانک ملی در کارگاه تولیدی ایشان به کار تولید کفش ادامه داده و بیشتر از گذشته در این صنعت زبده و استادکار شد.
بعد از مدتها فعالیت در کار تولید به بخش فروش و بنکداری روی آورده و به فروش انواع کفش های تولیدکنندگان تبریزی پرداخت و به عنوان یک فعال صنعت کفش تبریز در بخش بنکداری(عمده فروشی) مطرح و در این بخش سالها تلاش کرد. ایشان به عنوان یکی از پیشکسوتان صنعت کفش ایران بیش از ۶۵ سال سابقه فعالیت داشته و یکی از اصناف بنام و خیر و مورد اعتماد و معتمد بازار و همچنین فعال صنعت کفش تبریز بود که در رعایت ادب و معرفت و خوش رویی زبان زد خاص و عام بودند.
سرانجام ایشان بعد از سالها کار و تلاش خستگی ناپذیر و فعالیت مستقیم در صنعت کفش، شامگاه روز جمعه برابر با ۴ مهرماه سال ۱۳۹۹ دار فانی را وداع گفته و خانواده گرامی اش و جامعه بزرگ صنعت کفش ایران و تبریز را داغدار کرد. از ایشان دو فرزند پسر به نام های مرتضی و سعید در صنعت کفش فعالیت دارند و ادامه دهننده راه ایشان هستند.
خانواده این پیشکسوت صنعت کفش تبریز در اقدامی خداپسندانه کلیه هزینه های مراسم اولین سالگرد آن مرحوم را به مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان جهت صرف امور خیریه اهدا نمودند.
برای این پیشکسوت و استادکار بنام و خیر صنعت کفش تبریز از درگاه خداوند متعال رحمت الهی را خواستاریم و برای خانواده محترمشان صبر جمیل از درگاه متعال مسئلت می نماییم. روحش شاد و راهش مستدام باد.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها