دژبانی، مدیرعامل شرکت کفش کاترین: توسعه صادرات کفش، با حمایت مسئولان قابل تحقق است

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 8 نوامبر 2021

دژبانی، مدیرعامل شرکت کفش کاترین:
توسعه صادرات کفش، با حمایت مسئولان قابل تحقق است

کفش نیوز: تولیدکننده و کارآفرین جوان صنعت کفش تبریز، گفت: توسعه صادرات کفش، با حمایت مسئولان قابل تحقق است.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی کفش نیوز، رحیم دژبانی مدیرعامل شرکت کفش کاترین تبریز با اعلام مطلب فوق با تاکید بر اینکه برای توسعه بیشتر این صنعت نیازمند صادرات هستیم، گفت: ورود به صحنه صادرات منوط به مساعدت و یاری دولت و مسئولان است که این امر در کنار توجه تولیدکنندگان محترم به تنوع در مدل و تولید باکیفیت شدنی است.
وی تصریح کرد: هرچند تبریز در زمینه تولید کفش آنهم از نوع مرغوب و عالی تولیدکننده ماهر و زبردست فراوانی دارد ولی متاسفانه به علل مختلف از جمله کمبود نقدینگی، نبود دستگاههای مدرن و پیشرفته، لوازم و مواد اولیه مناسب و … در بازارهای خارجی کمتر به توفیقاتی رسیده ایم، و زمانی آرزوی تولیدکنندگان برای توسعه و صادرات محقق خواهد شد که مسئولان توجه بیشتری نسبت به این صنعت داشته باشند.
دژبانی، با تاکید بر اینکه راه رقابت با واردات کفش خارجی، تولید کفش مرغوب است، اضافه کرد: امروزه نمیتوان به مشتری تحمیل کرد تنها کفش ایرانی بپوشد؛ بلکه با تولید کفش با کیفیت عالی و جلب اعتماد مشتری نسبت به محصول داخلی میتوان به طور غیرمستقیم با محصولات خارجی رقابت کرد.

برخی تولید کنندگان و فروشندگان از برند کفش تبریز سواستفاده می کنند
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه برند کفش تبریز مشهور است و متاسفانه برخی تولید کنندگان و فروشندگان کفش در استان آذربایجان شرقی و سایر شهرهای کشور از برند کفش تبریز برای فروش کفش های بی کیفیت سواستفاده می کنند، اظهارداشت: فروش کفش های بنجل به نام کفش چرم تبریز در محدوده این شهر به ویژه منطقه آذرشهر و در ورودی و خروجی برخی شهرهای کشور به اعتبار و نام کفش تبریز ضربه می زند.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از آوازه کفش تبریز، کفش بی کیفیت را به نام کفش تبریز عرضه و با این اقدام به اعتبار این صنعت ضربه وارد می کنند که باید متولیان امر به ویژه سازمان صمت و دستگاههای نظارتی و اتحادیه کفاشان در این خصوص وارد عمل شوند.
مدیرعامل شرکت کفش کاترین، تصریح کرد: صنعت کفش تبریز سالها با تلاش و زحمات استادکاران و فعالان این صنعت توانسته به جایگاه والا برسد و به عنوان یک برند در کشور و منطقه و جهان مطرح گردد که متاسفانه برخی افراد سودجو با فروش کفش های بنجل و بی کیفیت به نام کفش تبریز عملا زحمات تلاشگران این صنعت را به هدر داده و اعتبار این صنعت را زیر سوال می برند!!!!
وی با بیان اینکه از شهروندان محترم استدعا دارم هرگز از دورگردها و دست فروشان و مغازه های خارج از شهر و کنار جاده ها کفش خریداری نکنند تا با این کار خودشان به حمایت از تولیدکنندگان و در نهایت رونق این صنعت ریشه دار به پردازند، ادامه داد: اکثریت کفش های عرضه شده در این مکان ها فاقد استانداردهای لازم می باشد و برای سلامت پا بسیار مضرر هستند.
وی در خاتمه صنعت کفش تبریز را صنعتی مهم و با آینده ای درخشان بیان کرده و گفت: صنعت کفش تبریز قابلیت تبدیل شدن به برند جهانی و کسب بازارهای جهانی را دارد و تنها با کمترین حمایت دستیابی به این امر مهم قابل تحقق می باشد و البته باید خود تولیدکنندگان و فعالان این صنعت هم همت نمایند.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 134 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها