جباریان فام، رئیس اتحادیه کفاشان، پستازان و سراجان کلانشهر تبریز: برای رونق بیشتر صنعت کفش، دنبال بازارهای جدی صادراتی هستیم

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 9 می 2022

کفش نیوز: رئیس اتحادیه کفاشان، پستازان و سراجان کلانشهر تبریز، گفت: صنعت کفش با یکسری مشکلات عدیده ای مواجه بوده که برای رونق بیشتر صنعت کفش، دنبال بازارهای جدی صادراتی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گفش نیوز: علیرضا جباریان فام با اعلام مطلب فوق افزود: سال گذشته تلاش های بسیاری برای توسعه صادرات صورت گرفت ولی نوسانات قیمت ارز و تحریم ها و … عملا موجب شد تا در امر صادرات کمتر موفق بشویم این در حالی است که توسعه این صنعت در گرو صادرات است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته اتحادیه صادرکنندگان کفش استان آذربایجان شرقی اعضای جدید هیئت مدیره خود را شناخت و فعال شدن این اتحادیه گامی مهم در امر بسترسازی و یافتن بازارهای جدید صادراتی خواهد بود؛ تصریح کرد: ان شالله با تعامل و همدلی که بین اتحادیه و انجمن کفش تبریز به وجود آمده است و با حمایت دستگاههای دولتی و بسترسازی برای صادرات، شاهد توسعه بیشتر صنعت کفش تبریز خواهیم بود.
صنعت کفش تبریز در طول سالهای گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو شده است
جباریان فام در بخش دیگر سخنانش، بیان داشت: صنعت کفش تبریز در طول سالهای گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو شده است و تولیدکنندگان تلاشگر با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده اند ولی همچنان به کار تولید ادامه داده و جهادگونه در جهت توسعه این صنعت تلاش کرده اند.
وی با بیان اینکه، صنعت کفش تبریز علی رغم همه مشکلات به سمت توسعه حرکت کرده است و تولیدی های بسیار خوبی پا گرفته اند و کفش هایی تولید می کنند که با کشور ترکیه و ایتالیا برابری می کنند و با کمترین حمایت می توانند بازارهای جهانی را تصاحب کنند؛ اظهارداشت: صنعت کفش تبریز از لحاظ مدل و رنگ بندی و جنس مواد اولیه و کیفیت بسیار پیشرفت داشته است و در حال حاضر نبود نیروی انسانی ماهر مهمترین معضل این صنعت می باشد که البته اقداماتی برای حل این مشکل شروع شده است.
رئیس اتحادیه کفاشان، پستازان و سراجان کلانشهر تبریز، اضافه کرد: سال گذشته با همت دانشگاه آزاد اسلامی تبریز اولین مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش در تبریز برای تربیت نیروی انسانی مجرب راه اندازی شد که امیدواریم امسال با فعالیت بیشتر و تربیت نیروی انسانی ماهر مشکل کمبود نیروی انسانی هم حل گردد.
جباریان فام در ادامه سخنانش، در خصوص ویروس کرونا و صدمات آن خاطرنشان کرد: متاسفانه ویروس کرونا عملا باعث شد تا پارسال بازار شب عید و مدرسه بازار را از دست بدهیم ولی امسال با سیرنزولی این ویروس امیدواریم شاهد افزایش تقاضا و تولید بیشتر و رونق تولید باشیم.
وی، بیان داشت: در دو سال اخیر علی رغم همه مشکلات مطروحه، صادرات کفش به کشورهای عراق، پاکستان، ترکمنستان و افغانستان به صورت مستقیم و واسطه ای صورت گرفته است و عرضه بخشی از حجم تولیدات به سمت بازارهای خارج از کشور تولید را سرپا نگه داشته است و این امر نشان می دهد علاج درمان اقتصاد کشور صادرات می باشد.
رئیس اتحادیه کفاشان، پستازان و سراجان کلانشهر تبریز در خاتمه گفت: امیدواریم امسال بعد از گذر از همه گیری ویروس کرونا و افزایش تقاضا و باز شدن بازارهای خارجی شاهد رونق بیشتر تولید باشیم.

 

نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 165 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها