رضایی، مدیرعامل شرکت سامان پایدار نوید: با یک نگاه حمایتی با همکاری یکدیگر باید به سمت تصاحب بازارهای جهانی حرکت کنیم

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 9 می 2022

کفش نیوز: موردی که بسیار مهم است و باید مورد توجه همه صنعتگران ایران عزیز قرار گیرد، این است که ما همه باید در کنار رقابت یک نگاه حمایتی و همکاری با هم داشته باشیم تا با همکاری همدیگر بتوانیم صنایع کشورمان را به برندهای جهانی تبدیل و بازارهای جهانی را نیز تصاحب کنیم یعنی اینکه:« ایرانی، فقط برای ایران فکر نکنیم بلکه جهانی فکر کنیم»

به گزارش پایگاه ه خبری – تحلیلی کفش نیوز: مهندس حاج ولی رضایی با اعلام مطلب فوق در گفتگوی اختصاصی مدیرمسئول ماهنامه سراسری همگام با اصناف در محل دفتر کار شرکت سامان پایدار نوید در منطقه پاسداران تهران گفت: به عنوان یک تاجر و فعال اقتصادی معتقدم باید همه کمک کنیم تا رقبای جهانی خودمان را کنار بزنیم و این امر مهم با تعامل و همدلی و همکاری قابل تحقق است متاسفانه مشکلی که در ایران داریم این است که عملا نمی توانیم در کنار هم کار کنیم و البته به صورت تیمی کار کنیم و برای رسیدن به یک هدف ولحد تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه، دعا کنیم چراغ همه روشن باشد و چرخ همه کارخانه ها بچرخد که در این شرایط شاهد رونق و نشاط در صنعت خواهیم بود، تصریح کرد: ما همه در یک کشتی نشسته ایم و باید همگی کمک کنیم تا این کشتی بتواند از دریای پرتلاطم به سلامت عبور کند.
مدیرعامل شرکت سامان پایدار نوید در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه، متاسفانه همدیگر را بدون اینکه بشناسیم گاها قضاوت می کنیم و این یک کار کاملا اشتباه می باشد؛ بیان داشت: مشکل صنعت جرم و کفش ما در عدم مدیریت است.
رضایی، اضافه کرد: کفش ملی با آن عظمت که هم صادرات داشت و هم برند چرم و کفش ایران بود و مجله اکونومیست در سال ۱۳۵۵ درباره مرحوم ایروانی و کفش ملی گزارش چاپ کرده بود را از بین بردیم، از مدیران توانمندمان حمایت نکردیم و کارخانه فعال و سود ده را دو دستی تقدیم وزارت صنایع کردیم و متاسفانه در کمترین زمان ممکن تعطیل شد و یک کارخانه بالقوه و فعال و برند مشهور را از بین رفت و به تاریخ پیوست.
وی با ابراز تاسف از برخی سیاست های غلط در خصوص صنعت کفش ایران، اظهارداشت: صنعت کفش ایران در زمان گذشته جزو برندهای مطرح جهان بود که متاسفانه بعد از انقلاب در اثر برخی سیاست های غلط مدیران وزارت صنایع تعطیل شد و بعد از گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی هنوز برندی مثل کفش ملی به وجود نیامده و نخواهد هم آمد.
این تاجر باسابقه و موفق در ادامه به تشریح برخی مشکلات تولید و صنعت و تجارت پرداخته و بیان داشت: مشکلات زیادی در تولید، صنعت و تجارت داریم که عملا کار تولید را با مشکل روبرو کرده و تولیدکنندگان را در شرایط خوبی قرار نداده است به عنوان مثال چرا باید یک کالا به مدت دو سال در گمرگ بدون ترخیص باقی بماند این در حالی است که همه چیز قانونی بوده و برای امر تولید و تسریع در آن وارد کشور می شود!!!
رضایی در خاتمه با تاکید مجدد بر وحدت و همدلی و تعامل در صنعت برای حل مشکلات، گفت: چرا ما نتوانیم به دنیا کالا و تولیدات خودمان را صادر کنیم، با همفکری و همدلی و کمک به یکدیگر می توانیم برای رفع موانع و حل مشکلات راهکارههای عملیاتی را پیدا کرده و به توسعه مدنظر برسیم.


بیوگرافی:

مهندس حاج ولی رضایی نامی آشنا و چهره ای ماندگار برای صنعت ایران به ویژه صنعت چرم و کفش می باشد که سالهاست برای اعتلای نام ایران و صنعت ایران عاشقانه تلاش می کند و وقتی پای صحبت ایشان می نشینی عاشقانه از گذشته درخشان صنعت و موفقیت ها سخن می گوید و مشکل را با راهکارش بیان می کند و انتظار دارد دولت و متولیان امر صنعت و تجارت با رفع موانع تولید موجبات رونق را فراهم سازنند. به اعتقاد ایشان بسیاری از مشکلات درمان داخلی دارد و غیر از تحریم ها برخی تحریم های داخلی هم عملا در عدم موفقیت صنعت کشور تاثیر مستقیم دارد.
این مرد بزرگ ۴۶ سال است که در امر صنعت و تجارت فعالیت دارد و در در احداث بسیاری از کارخانه های بزرگ چرمسازی، کفاشی، مواد اولیه کفش و … دخالت و نقش اساسی داشته است و بر هیچ کسی پوشیده نیست که این مرد بزرگ از اعتبار خود استفاده کرده است و بسیاری از تولیدکنندگان و فعالان صنعت چرم و کفش بارها به امر تاکید و اشاره کرده اند.
کلانشهر تبریز که پایتخت چرم و کفش ایران می باشد و بیش از ۶۰ تولید کفش ایران را در اخیتار دارد، حاج ولی رضایی نامی آشنا است که برای رشد این صنعت در تبریز تلاش کرده و مدرن ترین دستگاهها که هم اکنون در کارخانه ها و واحدهای تولیدی چرم، کفش، زیره و … تبریز قرار دارند در سایه تلاش ها و حمایتهای این تاجر خوش نام و چهره درخشان صنعت به دست آمده است.
ایشان علاوه بر این در برگزاری همایش های مرتبط با صنعت چرم و کفش تبریز هم در سال گذشته به عنوان یکی از حامیان و اسپانسرهای مالی پشتیبان و کمک حال صنعت چرم و کفش بوده است.
هفته گذشته فرصتی شد تا به بهانه تقدیم تندیس و لوح تقدیر نخستین همایش تجلیل از پیشگامان رونق تولید در خدمت ایشان باشیم و یک گفتگوی اختصاصی پیرامون صنعت ترتیب داده ایم که ماحصل این گفتگو در زیر تقدیم خوانندگان محترم می گردد.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 165 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها