قاسمی، نائب رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز تهران: صنعت کفش دست دوز کشور نیازمند حمایت دولت و متولیان صنعت است

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
دوشنبه - 2 می 2022

کفش نیوز: نائب رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز تهران، گفت: صنعت کفش دست دوز کشور نیازمند حمایت دولت و متولیان صنعت است تا این صنعت هنری حفظ و ارتقای گردد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی کفش نیوز: علی قاسمی با اعلام مطلب فوق گفت: صنعت کفش ایران در سالهای اخیر به پیشرفت های خوبی دست یافته است و البته این صنعت در سایه تلاش های استادکاران کفش دست دوز به جایگاه فعلی رسیده است که باید در حفظ این هنر – صنعت بیشتر تلاش گردد.
وی افزود: صنعت کفش از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شده است و در کل کشور تولیدکنندگان بسیاری از استادکاران هنرمند کفش دست دوز از دنیا رفته اند و متاسفانه جایگزینی برای آنها نبوده و هر سال از میزان تعداد این استادکاران هنرمندان کاسته می شود که یک زنگ خطر برای کفش دست دوز می باشد.
این استادکار کفش دست دوز با درخواست از دولت و متولیان امر برای حمایت از این هنر – صنعت، بیان داشت: باید تدابیری اندیشیده شود تا این هنر – صنعت ریشه دار به نسل بعدی انتقال گردد و این امر با آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر امکان پذیر خواهد بود.
قاسمی در خاتمه گفت: در کنار تولید صنعتی کفش باید تولید کفش دست دوز هم به عنوان یک هنر باشد و مورد حمایت گردد که در صورت نبود برنامه مشخص برای این امر در دراز مدت شاهد نابودی کامل این هنر ناب ایرانی خواهیم بود.
مقدمه:
استاد علی قاسمی یکی از تولیدکنندگان باسابقه و قدیمی صنعت کفش می باشند که با تولیدی کفش میلاد در بازار تهران در امر تولید و عرضه کفش دست دوز فعالیت دارند. حضور چهار دوره ایشان در اتحادیه کفاشان دست دوز تهران نشان از توانمندی و محبوبیت در بین تولیدکنندگان و فعالان این صنعت را دارد که این مرد خوب و نازنین و محبوب در حد توان برای زحمتکشان صنف تلاش کرده است.
ماهنامه سراسری همگام با اصناف گفتگویی اختصاصی با ایشان در محل اتحادیه ترتیب داده است که ماحصل این گفتگو در زیر تقدیم خوانندگان محترم می گردد.


نوشته شده توسط:خبرگزاری کفش نیوز - 165 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها