تاریخ انتشار : دوشنبه 26 دسامبر 2022 - 10:05

رئیس انجمن کفش ماشینی قم،

عین اله حسین زاده

حضور ۲۰۰ شرکت و ۵۰۰ تاجر در نمایشگاه بین المللی کفش قم

حضور ۲۰۰ شرکت و ۵۰۰ تاجر در نمایشگاه بین المللی کفش قم
 رئیس انجمن کفش ماشینی قم، گفت: هدف گذاری نمایشگاه قم تقویت صادرات است و بر همین اساس پیش بینی می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

همگام با اصناف:  رئیس انجمن کفش ماشینی قم، گفت: هدف گذاری نمایشگاه قم تقویت صادرات است و بر همین اساس پیش بینی می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

به گزارش ماهنامه سراسری همگام با اصناف، جواد شعبان زاده در گفتگوی اختصاصی با مدیرمسئول همگام با اصناف، با اعلام این خبر افزود:  مدیر بین المللی و سفیر کفش ماشینی ایران – قم به ۳۱ کشور سفر کرده و بازار هدف آنان را شناسایی و دعوت نامه حضوری تقدیم تجار شده است.

وی، تصریح کرد: پیش بینی می شود ۲۰۰ شرکت و ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در نمایشگاه حضور پیدا کنند و هزینه بلیت هواپیما و هتل تجار خارجی را جهت مبادلات تجاری موفق تامین کرده ایم و به شکل ویژه از آنها پذیرایی خواهیم کرد.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم، اضافه کرد: ششمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت کفش، صندل و صنایع وابسته استان قم از چهارم تا هفتم بهمن ماه سال جاری در شهر نمایشگاهی قم واقع در کیلومتر یک آزاد راه قم تهران در مساحتی حدود ۲۰ هزار مترمربع برپا می‌شود و بازدیدکنندگان محترم می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ شب از این نمایشگاه بازدید به عمل آمده و اقدام به خرید نمایند.

شعبان زاده با اشاره به اینکه این نمایشگاه با هدف افزایش صادرات برگزار می‌شود، اظهارداشت: با توجه به تخصصی بودن این نمایشگاه امکان حضور و بازدید برای عموم مردم وجود ندارد و بازدیدکنندگان تخصصی از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت و به همین جهت قبل از حضور باید ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۴۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند، افزود: از تجار بیش از ۳۰ کشور دعوت حضوری به عمل آمده است و همچنین متناسب با فرهنگ و علائق هر کشور  برای آنان دعوت نامه ای متناسب طراحی شده است و برای اولین بار است که چنین نمایشگاهی با این حجم تجار خارجی در ایران برگزار خواهد شد و قطع یقین برای صنعت کفش کشورمان بسیار مفید خواهد بود.

شعبان زاده، ادامه داد: قم شهری جذاب برای تاجران خارجی است و امروزه تاجران بسیاری از کشورها به راحتی در قم حضور می یابند و اجناس خود را سفارش می دهند و به راحتی در کشور خود تحویل می گیرند، در واقع روزی نیست که چندین تاجر خارجی کفش در قم حضور نداشته باشند.

 

سهم ۷۰ درصدی قم از ارزآوری کشور در صنعت کفش ماشینی

رئیس انجمن کفش ماشینی قم، در بخش دیگر سخنان خود، گفت: ایران ۱۱۵ میلیون دلار ارز آوری در صنعت کفش ماشینی دارد که ۷۰ درصد آن سهم استان قم است و به نوعی استان قم ترمینال صادراتی صنعت کفش است.

شعبان زاده با اشاره به اینکه صنعت کفش قم قدمتی ۶۰ ساله دارد و از تولید گالش و دمپایی از میدان تره بار قم (میدان کهنه) آغاز شده است، عنوان کرد: انجمن کفش قم ۲۷ سال قبل با هدف رسیدگی به امور اعضا تحت پوشش آن تشکیل شد تا بتواند در جهت ارتقای و پیشرفت صنعت کفش قم تلاش نماید که الحمدالله اقدامات خوبی انجام داده است و هیئت مدیره جدید از بدو شروع به فعالیت خود گام های اساسی برای معرفی صنعت کفش ایران و قم را شروع کرده است و هدفگذاری هیئت مدیره کسب بازارهای جهانی است و نمایشگاه امسال هم با رویکرد صادراتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ایران دوازدهمین تولید کننده کفش در جهان است که حدود هفتاد درصد آن در استان قم صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: ۳۲۰ واحد کفش‌های ماشینی فعال در قم داریم و بسیاری از آن‌ها صنایع وابسته را نیز تأمین می‌کنند که میزان اشتغال زایی صنایع کفش ماشینی قم بالغ بر ۳۵ هزار نفر است و حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و ۲۵ هزار نفر اشتغال خانگی دارند.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با بیان این که بسیاری از دوخت‌ها و تزئینات کفش‌ها به صورت خانگی انجام می‌شود، اضافه کرد: بخش عمده این دوخت‌ها در روستای اطراف قم و بخشی هم در خارج استان مثل اسلام‌شهر، رباط کریم و… انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به بازارهای صادراتی موجود و جامعه ۶۰۰ میلیون نفری کشورهای اطراف ایران که اغلب مصرف گرا هم هستند ما سهمی ۵ درصدی داریم در حالی که استقبال از کفش ایران بسیار زیاد است به همین خاطر برنامه‌ای ۵ ساله برای افزایش این سهم تدوین شده است.

شعبان زاده با تأکید بر اینکه صنعت کفش قم صنعتی پویا و جوان است که حدود ۲۱۰ واحد آن متولدین ۶۰ به بالا هستند، بیان کرد: با توجه به پتانسیل بالا این صنعت توافق شده است رشته مهندسی صنایع کفش در دانشگاه صنعتی قم وارد شود و انجمن نیز درصدد بورسیه برخی از این افراد است همچنین برنامه‌هایی برای آموزش همکاران در حوزه قالب سازی، شناخت بازارهای هدف، دیجیتال مارکتینگ فروش و… و. تدوین شده است.

وی با تأکید بر اینکه کفش، صنعتی پاک، کم آب‌بر، اشتغال زا و فعال در اشتغال خانگی است، بیان کرد: کفش، فرش و مبلمان صنعت‌های بومی قم هستند و باید تلاش کنیم این سه صنعت تقویت شود در همین راستا مجمع همبستگی بین این سه صنعت در حال شکل گیری است تا هم‌پوشانی صورت بگیرد و برخی از مشکلات تبادل ارزی در صادرات و واردات کاهش یابد.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم در زمینه کفش کارگاه‌های محله محور و مشاغل محلی ایجاد کنیم، ادامه داد: صنایع کوچک صنعت کفش و پوشاک در دنیا به عنوان اولین صنعت اشتغال زا معرفی شدند و رهبر معظم انقلاب نیز در روز کارگر، به و آن اشاره کردند و گفتند، تولید تنها خودرو نیست، بلکه در کشور کفش و پوشاک نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مسئولین استانی دید مثبت به این صنعت دارند، بیان کرد: هدف گذاری که برای این صنعت داریم توسعه‌ای و نوآوری است تا بتوانیم تقاضای مشتریان را فراهم کنیم؛ زیرا تولید کفش‌های ماشینی فراوانی زیادی دارد و انواع کفش راحتی، پیاده روی، نظامی، بهداشتی، دمپایی‌های پلاستیکی و صندل‌های طبی را شامل می‌شود.

شعبان زاده اضافه کرد: با توجه به امکانات موجود امروزه خرید برای مشتریان خارجی آسان‌تر از مشتریان داخلی است به همین خاطر روزی نیست که کمتر از ۱۰ تاجر خارجی به منظور تبادل و دیدار از تولیدی های کفش ماشینی در قم نباشند.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با بیان این که بخشی از صنایع وابسته این صنعت مثل PVC , EVA, PU وارداتی هستند، بیان داشت: ۹۰ درصد از EVA و ۷۰ درصد از مواد PU وارد می‌شوند اما پی وی سی ۱۰۰ درصد در داخل تولید می‌شود اما متاسفانه در پی وی سی همیشه با مشکل مواجه هستیم و با توجه به عرضه نامناسب بورس و نظام سهمیه بندی غلطی که وجود دارد همیشه از قیمت جهانی بالاتر هستیم و گاهی تا صد درصد تفاوت قیمت داریم.

شعبان زاده در خاتمه با تشکر از حضور مدیرمسئول ماهنامه سراسری همگام با اصناف در شهر قم و تهیه گزارش خبری و تصویری گفت: نقش رسانه ها  در معرفی صنعت کفش ایران به ویژه قم به عنوان پایه های اساسی اطلاع رسانی بسیار موثر می باشد و بنده همیشه از حضور رسانه ها به ویژه رسانه های تخصصی صنعت چرم و کفش  استقبال کرده ام و در نمایشگاه قم هم رسانه ها حضوری فعالانه خواهند داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.