شماره : 147
25 / 1 / 2023 - 9:06

شعارها محقق یافت: ؛

شروع درخشان ششمین دوره نمایشگاه بین المللی کفش و صندل و صنایع وابسته استان قم

کفش نیوز: ششمین نمایشگاه بین المللی کفش و صندل و صنایع وابسته استان قم، دیروز با حضور دکتر پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت،  دکتر برادران معاون وزیر صمت و  شاه چراخی استاندار  قم، سفیر صنعت اوکاندا و سفرای کشورهای آفریقایی، روسای اتحادیه ها و انجمن های تخصصی صنعت چرم و کفش ایران به صورت رسمی افتتاح شد.؛

کفش نیوز: ششمین نمایشگاه بین المللی کفش و صندل و صنایع وابسته استان قم، دیروز با حضور دکتر پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت،  دکتر برادران معاون وزیر صمت و  شاه چراخی استاندار  قم، سفیر صنعت اوکاندا و سفرای کشورهای آفریقایی، روسای اتحادیه ها و انجمن های تخصصی صنعت چرم و کفش ایران به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کفش نیوز، این نمایشگاه که امسال با توجه به تبلیغات گسترده و وسیع رسانه ای و بازاریابی و حضور سفیر کفش قم در کشورهای مختلف و نصب بیلیوردها و بنرها در سطح کشور از چندین ماه پیش یکی از متفاوت ترین نمایشگاه هها متصور می شد، با افتتاح رسمی اش شعارها همه به واقعیت پیوست و انصافا در نوع خود بی نظیر می باشد.

بر اساس این گزارش، حضور چشمگیر بازدیدکنندگان داخلی و خارجی، نوع غرفه سازی ها که کاملا یکدست و شکیل بوده، پذیرایی از بازدید کنندگان، سیسم گرمایش، سیستم صوتی، نور، حفاظت فیزیکی، پارکینگ اختصاصی غرفه داران و بازدیدکنندگان، صدور کارت ورودی، ممانعت از حضور افراد غیرمرتبط، حضور تجار خارجی، تبلیغات محیطی وسیع، فضاسازی خوب و… همگی نشانگر میزبانی شایسته انجمن‌ کفش ماشینی استان قم می باشد.
در گفتگو با تنی چند از غرفه داران همگی ابراز رضایت داشته و از حضورشان بسیار خرسند بوده و از برگزارکنندگان این نمایشگاه به ویژه تیم انجمن کفش ماشینی قم کمال تشکر را داشتند.

جواد شعبان زاده رئیس انجمن کفش ماشینی استان قم در گفتگویی کوتاه در غرفه کفش نیوز، گفت: برنامه ریزی و اولویت تیم انجمن کفش ماشینی استان قم برگزاری یک نمایشگاه در کلاس کاری بالا و در شان صنعت چرم و کفش ایران بود و تمام تلاشمان میزبانی شایسته بود و امیدوارم توانسته باشیم برای رشد و اعتلای صنعت چرم و کفش ایران گام برداشته باشیم و از همه عوامل اجرایی و تک تک اعضای هیئت مدیره انجمن کفش ماشینی استان قم و حمایت مسئولان محترم استان قم و حضور ارزشمند برندهای حاضر در نمایشگاه و همچنین رسانه های تخصصی کمال تشکر را دارم.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 147 توسط adminasli و در روز چهارشنبه 25 ژانویه 2023 ساعت 09:06:01
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 140
15 / 1 / 2023 - 12:30

فعال، مدیرعامل کفش دورال؛

نحوه برگزاری نمایشگاههای کفش، باید مورد تجدید نظر قرار گیرد

کفش نیوز: مدیرعامل کفش دورال، گفت: برنامه ریزی و نحوه برگزاری نمایشگاههای کفش نیازمند همفکری و تبادل نظر همه تشکل‌های صنفی و نظرخواهی از تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش است.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کفش نیوز: سیامک فعال با اعلام مطلب فوق افزود: حقیقتا امسال زمان و نحوه برگزاری نمایشگاههای کفش مناسب نبوده و نیازمند یک تجدیدنظر و تغییرات اساسی است.

وی با اشاره به اینکه، فشردگی زمان نمایشگاهها و برگزاری پشت سر هم موجب سردرگمی و بی تاثیری نمایشگاه‌ها شده است، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه اصول خاص خود را دارد و باید از نمایشگاههای خارجی همچون آیسف و آی مد ترکیه الگوبرداری کنیم.
فعال، اضافه کرد: به نظرم برگزاری نمایشگاه، باید در سال مثل ترکیه به صورت بهاره و زمستانه و مواد اولیه و ماشین آلات و مد کفش در شهرهای تبریز، تهران و قم باشد.
وی در خاتمه گفت‌: امیداورم با تعامل و همفکری و همکاری تمام مدیران تشکل‌های صنفی و برگزارکنندگان، شاهد ساماندهی نحوه نمایشگاه‌ها و برگزاری مناسب و شایسته باشیم.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 140 توسط adminasli و در روز یکشنبه 15 ژانویه 2023 ساعت 12:30:49
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 137
15 / 1 / 2023 - 12:26

گل محمدی، مدیرعامل شرکت کفش شمس، تاکید کرد: ؛

تولید محصولات باکیفیت و مشتری پسند با استفاده از طرح ها و مدل های روز دنیا

کفش نیوز: مدیرعامل شرکت کفش شمس، گفت: هدف ما تولید محصولات باکیفیت و مشتری پسند با استفاده از مدل های روز دنیاست.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی: صمد گل محمدی با اعلام مطلب فوق، افزود: هدف ما تولید محصولات باکیفیت و مشتری پسند با استفاده از طرح ها و مدل های روز دنیا بوده و در این راستا گام های اساسی را برداشته ایم که افتتاح فروشگاههای کفش شمس در سطح شهر تبریز در همین راستا بوده است.
وی افزود: در بازار امروز برای ماندن و کسب بازارهای جدید باید همسو با خواست بازار حرکت کرد و تولیدات باکیفیت و با قیمت مناسب و قابل رقابت با رقبای همطراز را تولید و عرضه نمود تا بتوان به عنوان یک برند موفق خود را مطرح کرد و بر همین اساس در تمامی نمایشگاههای کفش ایران حضوری فعالانه داریم و هر روز در جهت تنوع مدل های مشتری پسند، تلاش می کنیم.
مدیرعامل شرکت کفش شمس، تصریح کرد: حضور در نمایشگاههای خارجی و معرفی توانمندیهای تولیدکنندگان داخلی و عرضه کفش های باکیفیت به مشتریان خارجی از برنامه های بعدی ماست که در نمایشگاه آی مد سال آینده ترکیه حتما شرکت خواهیم کرد.
گل محمدی در خاتمه با تشکر از تلاش های رئیس اتحادیه کفاشان تبریز، رئیس انجمن کفش تبریز و همه تشکلهای صنفی برای توسعه و پیشرفت صنعت کفش، گفت: امیدوارم با تعامل و همدلی و همکاری بیشتر شاهد توسعه روزافزون صنعت ریشه دار کفش تبریز باشیم.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 137 توسط adminasli و در روز ساعت 12:26:10
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 134
15 / 1 / 2023 - 12:04

با حکم علیرضا جباربان فام:؛

مشاور حقوقی اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز منصوب شد

کفش نیوز: با حکم علیرضا جباریان فام، جواد مغربی به عنوان مشاور حقوقی اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز منصوب شد.؛

کفش نیوز: با حکم علیرضا جباریان فام، جواد مغربی به عنوان مشاور حقوقی اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز منصوب شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کفش نیوز: طی حکمی از سوی علیرضا جباریان فام رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز، جواد مغربی به عنوان مشاور حقوقی اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز منصوب شد.
در متن حکم ایشان آمده است:

بسمه تعالی
جناب آقای جواد مغربی
«نظر به تجارب ارزنده جنابعالی و سوابق درخشان، به موجب این حکم به عنوان « مشاور حقوقی اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز» منصوب می‌شوید.
امید است با اتکال به الطاف خداوند متعال، با استفاده از پشتوانه تجربی و سوابق مفید خود به منظور ارتقاء کیفیت خدمات به مجموعه اتحادیه و همچنین اعضای محترم با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادهای سازنده، بهنگام و راه گشا و پیگیری امور محوله، موفق و موید باشید.»

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 134 توسط adminasli و در روز ساعت 12:04:22
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 131
15 / 1 / 2023 - 12:00

آقانژاد، رئیس انجمن کفش تبریز:؛

برای رسیدن به صادرات نیازمند ایجاد بسترهای لازم و حمایتهای عملی دولت هستیم

کفش نیوز: رئیس انجمن کفش تبریز در جلسه صادرات کفش استان آذربایجان شرقی که به صورت آنلاین جهت بررسی مسائل و مشکلات صادرات کفش با شرکت روسای انجمن های کفش شهرهای قم، زنجان، اصفهان و تبریز برگزار شد، بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش جهت کسب بازارهای جهانی تاکید کرد. ؛

کفش نیوز: رئیس انجمن کفش تبریز در جلسه صادرات کفش استان آذربایجان شرقی که به صورت آنلاین جهت بررسی مسائل و مشکلات صادرات کفش با شرکت روسای انجمن های کفش شهرهای قم، زنجان، اصفهان و تبریز برگزار شد، بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش جهت کسب بازارهای جهانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کفش نیوز: مهندس مهدی آقانژاد با اعلام مطلب فوق افزود: متاسفانه شاهد ناهماهنگی در برنامه ریزی و حمایت از امر تولید و تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش هستیم و با شرایط فعلی سخن گفتن از صادرات و کسب بازارهای جهانی امری محال است.
وی با انتقاد از طرح رفع تهعد ارزی که در دولت قبلی اجرایی و عملیاتی شد و عملا مانع صادرات بوده است، تصریح کرد: این طرح عملا مانع تولید و صادرات بوده و برای یک تولیدکننده که دنبال صادرات است، توجیه اقتصادی ندارد.
رئیس انجمن کفش تبریز، با تاکید بر لزوم حمایت های عملی دولت، اضافه کرد: آسان نمودن نقل و انتقال ارز، حمایت از حضور تولیدکنندگان و تجار در نمایشگاههای خارجی، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای امر صادرات، اعطای تسهیلات بانکی کم بهره با دوره تنفس و نگاه حمایتی ویژه دولت از راهکارهای لازم برای توسعه امر صادرات است.
آقانژاد، نبود تنوع در مواد اولیه کفش، فرسوده بودن ماشین آلات، نبود زیرساخت‌های لازم برای امر صادرات را از مشکلات صنعت کفش بیان کرده و ادامه داد: پیشنهاد بنده که بسیار می تواند در امر صادرات و حضور فعالانه تجار موثر واقع شود، دادن پاسپورت سبز برای تجار است که تجار بتوانند به راحتی و بدون ویزا به هر کشور سفر کرده و به امر تجارت و صادرات بپردازد، می باشد.
وی در خاتمه گفت: تحول، توسعه، پیشرفت و کسب بازارهای جهانی و رسیدن به قله صادرات با شعار تحقق نمی یاید بلکه با حمایت عملی و واقعی قابل تحقق است و دولت باید به این امر توجه فرماید.
در این جلسه آنلاین روسای انجمن های کفش شهرهای قم، زنجان، اصفهان و… نیز به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداخته و خواستار توجه ویژه دولت شدند.
شایان ذکر است: در این جلسه که در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ترتیب یافته بود مسئولان اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت و خادم از تولیدکنندگان و صادرکنندگان موفق کفش استان نیز حضور داشتند

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 131 توسط adminasli و در روز ساعت 12:00:26
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 128
15 / 1 / 2023 - 11:50

حسین زاده، مدیر پایگاه خبری - تحلیلی تخصصی « کفش نیوز»:؛

کفش ترکیه، تهدید بزرگ صنعت کفش ایران است

مدیر پایگاه خبری - تحلیلی تخصصی « کفش نیوز»، و مشاور رسانه ای رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز گفت: کفش ترکیه تهدید بزرگ صنعت کفش ایران است، زیرا آنها بر روی بازار ایران تمرکز کرده و 90 درصد قاچاق کفش به کشور را کفش های ترکیه به خود اختصاص داده است.؛

کفش نیوز: مدیر پایگاه خبری – تحلیلی تخصصی « کفش نیوز»، و مشاور رسانه ای رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز گفت: کفش ترکیه تهدید بزرگ صنعت کفش ایران است، زیرا آنها بر روی بازار ایران تمرکز کرده و ۹۰ درصد قاچاق کفش به کشور را کفش های ترکیه به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کفش نیوز: عین اله حسین زاده با اعلام مطلب فوق افزود: متاسفانه مردم به کفش های ترک روی آورده اند و این امر در دراز مدت به ضرر تولیدکنندگان است و تولیدکنندگان محترم باید به سمت تنوع در مدل ها و ارتقای کیفیت و مناسب بودن قیمت حرکت کنند، در شرایط فعلی هر تولیدکننده ای دست به ارتقای کیفیت و استفاده از چرم مناسب و لوازم باکیفیت و عرضه کفش با قیمت مناسب و رقابتی کرده است، توانسته موفق عمل نماید.

وی با اشاره به اینکه، صنعت چرم و کفش ایران به عنوان یک مزیت صنعتی پیشینه دار دارای مزیت های فراوانی است و باید تصمیم های متناسبی با وضعیت فعلی آن اتخاذ شود تا مانع از ایجاد بحران در این صنعت شود، تصریح کرد: بی‌تردید توانمندی ایرانیان در عرصه تولید و صادرات کفش، اشتغال‌زایی و دیگر موفقیت‌ها در عرصه تولید و اقتصاد کشور را قابل ‌قبول و مورد توجه قرار داده است و در سالهای اخیر توجه دولت به این صنعت بیشتر شده ولی ناکافی بوده و نیازمند حمایت بیشتر می باشد.
حسین زاده، در ادامه، بیان داشت: بسیاری از ماشین آلات واحدهای تولیدی فرسوده شده و به روز نیستند و عملا موجب شده تا صنعت کفش ایران نتواند با رقبای خارجی رقابت کند؛ چرا که ماشین آلات کارخانه ها به روز نیست و همین فرسوده بودن ماشین آلات و نبود تکنولوژی به روز مانعی بر سر راه این تولید گذاشته است که دولت باید برای کمک به رفع این بحران به فعالان این صنعت وام چهار درصدی پنج ساله با یک سال تنفس پرداخت کند تا آنها با استفاده از این وام اقدام به خرید ماشین آلات به روز و آخرین فناوری این صنعت کنند.
وی در خاتمه گفت: در صورت حمایتهای عملی قطع یقین ایران حتی با ایتالیا هم می توان رقابت کرد و حقیقت این است که با وام ۲۷ درصدی فاتحه این صنعت خوانده شده است.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 128 توسط adminasli و در روز ساعت 11:50:24
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 120
15 / 1 / 2023 - 11:37

جباریان فام، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان کفش استان آذربایجان شرقی؛

افزایش قیمت ارز و سایر نوسان‌های قیمتی، صنف کفش را با چالش‌های جدی‌تری روبرو کرده است

کفش نیوز: متاسفانه در طی دو سال اخیر بین 20 تا 30 درصد واحدهای تولیدی از زنجیره تولید حذف شده اند و مجموعه‌های باقی مانده هم با 40 الی 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند، این در حالی است که با افزایش قیمت ارز و سایر نوسان‌های قیمتی، صنف کفش با چالش‌های جدی‌تری روبرو شده است.؛

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی کفش نیوز: علیرضا جباریان فام با اعلام مطلب فوق، افزود: کهنه و فرسوده بودن ماشین آلات و تجهیزات، به روز نشدن مهارت مدیران و کارگران و نیز تبعات تحریم های اقتصادی از دیگر مشکلات این صنعت هستند.
وی با اشاره به اینکه، ضعف در بازاریابی یکی از مواردی است که موجب عدم موفقیت عرضه کفش های تولیدی شده است، تصریح کرد: در عصر حاضر راههای فروش کاملا عوض شده است و مشتری دنبال کفش های باکیفیت و با مدل های متنوع و زیبائی و هم بحث مشتری مداری است.
رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز، اضافه کرد: دیگر نمی توان هر کفشی را به راحتی به مشتری فروخت، مشتری دنبال یک جذابیت خاص در کالا بوده تا نسبت به خرید ترغیب شود و متاسفانه در بسیاری از واحدهای تولیدی در این خصوص مشکل وجود دارد.
جباریان فام، ادامه داد: ایجاد جذابیت و ترغیب خریدار برای خرید دو نکته مهم در بازاریابی هستند که حضور در نمایشگاههای تخصصی و بین المللی مرتبط با کفش و عرضه تولیدات می تواند رونق بیشتر را موجب شود و همچنین جذب کارشناسان و متخصصان فروش در تولیدهای تبریز بسیار احساس می شود و کمتر کارخانه ای به این امر مهم توجه می شود.
وی، اظهارداشت: نکته بسیار مهم این است که« یک تولیدکننده هرگز یک فروشنده خوب نیست و باید فروش را بر اساس اصول خودش به افراد کاردان سپرد» متاسفانه در صنعت کفش مشاهده می کنیم که یک نفر هم به امر تولید و هم به بحث فروش و سایر موارد کارخانه راسا می پردازد و در نهایت با مشکل روبرو می شود.
رئیس اتحادیه کفاشان، پستاسازان و سراجان کلانشهر تبریز، بیان داشت: صنعت چرم و کفش تبریز به عنوان یک مزیت صنعتی پیشینه دار در این شهر دارای مزیت های فراوانی است و باید تصمیم های متناسبی با وضعیت فعلی آن اتخاذ، تا مانع از ایجاد بحران در این صنعت شود.
جباریان فام در خاتمه، گفت: بی‌تردید توانمندی تبریز در عرصه تولید و صادرات کفش ایرانی، اشتغال‌زایی و دیگر موفقیت‌ها در عرصه تولید و اقتصاد کشور را قابل ‌قبول و مورد توجه قرار داده است و در سالهای اخیر توجه دولت به این صنعت بیشتر شده ولی ناکافی بوده و نیازمند حمایت بیشتر هم می باشد.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 120 توسط adminasli و در روز ساعت 11:37:52
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 117
15 / 1 / 2023 - 11:27

شرکت ایمن گستر جسور، نماد تولید ملی و افتخار ملی

کفش نیوز: اين شرکت با نام تجاري « جي» با توليد کفش هاي ورزشي در سال 1375 کار خود را آغار نموده و  در سال 1388 با گسترش محصولات خود از کفش هاي ورزشي به کفش هاي ايمني، صادراتي، پرسنلي، مجلسي، ورزشي و لباس کار توليد و توزيع خود را ادامه داده است.؛

شرکت ایمن گستر جسور،  نماد تولید ملی و افتخار ملی ایران است

به گزارش پایگاه خبری کفش نیوز: شرکت تولیدی ایمن گستر جسور به مدیرعاملی جناب آقای دکتر میرحسین حسینی با بیش از ۲۱ سال سابقه در تولید انواع پایپوش شامل کفش های ایمنی، صادراتی، پرسنلی و لباس کار، یکی از تولیدکنندگان برتر کشور در ایران و خاورمیانه می باشد.

شرکت ایمن گستر جسور با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته ایتالیایی و آلمانی، استفاده از جدیدترین قالب های روز دنیا، رعایت اصول آناتوماتیک پا در طراحی کفش، به کارگیری امکانات آزمایشگاهی، استقرار تیم های کنترل کیفیت در بخش های کنترل ورودی و  فرآیندهای طراحی تا محصول نهایی در جهت پیشرفت صنعت کفش کشور گام بر می دارد و در کنار دارا بودن امکانات سخت افزاری در تمامی سطوح به منظور دستیابی به بهترین کیفیت در تولید کفش نیز از نیروهای انسانی کاملا مجرب نیز بهره گرفته است.

* این شرکت توانسته تندیس هشتمین اجلاسیه سراسری مدیریت مشتری مداری با رویکرد رضایتمندی مشتری، همایش برند ملی، نخستین همایش تجلیل از کارآفرینان جوان صنعت کفش تبریز،  تندیس چابک سازی سازمان، تندیس سومین اجلاس سراسری چهره های نامی صنعت و اقتصاد و چندین همایش و سیمنار ملی و بین المللی را کسب نماید و  اخیرا هم تندیس و گواهینامه بین المللی از دانشگاه استانبول را کسب کرده است.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 117 توسط adminasli و در روز ساعت 11:27:12
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 111
15 / 1 / 2023 - 11:11

افزایش قیمت مواد اولیه، صنعت کفش را با مشکل روبرو کرده است

همگام با اصناف: مدیرفروشگاه لوازم کفش سهندی، گفت: افزایش قیمت مواد اولیه، صنعت کفش را با مشکل روبرو کرده است. به گزارش ماهنامه سراسری همگام با اصناف، مجید سهندی با اعلام مطلب فوق افزود: در سالهای اخیر نواسانات قیمت دلار و به تبع آن افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت تمام شده

همگام با اصناف: مدیرفروشگاه لوازم کفش سهندی، گفت: افزایش قیمت مواد اولیه، صنعت کفش را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش ماهنامه سراسری همگام با اصناف، مجید سهندی با اعلام مطلب فوق افزود: در سالهای اخیر نواسانات قیمت دلار و به تبع آن افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت تمام شده کفش شده است و عملا موجب شده تا تولیدکنندگان با کاهش تولید به دلیل کاهش قدرت خرید مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش ما تهیه و فروش مواد اولیه باکیفیت و با قیمت مناسب بوده است و مشتریان خودمان را داریم، تصریح کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی کوچک عملا توان تحمل شرایط فعلی را نداشته و دست به تعطیلی زده اند و واحدهای بزرگ هم به سختی در حال تولید هستند.

مدیرفروشگاه لوازم کفش سهندی، اضافه کرد: کار تولید ارتباط مستقیم به مواد اولیه دارد و به دلیل اینکه بسیاری از مواد اولیه وارداتی است عملا با افزایش ارز قیمت آن نیز بالا می رود این در حالی است که درآمد تولیدی ها ثابت مانده است و تداوم این امر موجب تعطیلی می شود.

سهندی در خاتمه، گفت: دولت باید در خصوص ثبات اقتصادی و رونق اقتصادی تلاش نماید تا شاهد رونق تولید و توسعه صنعت کفش باشیم.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 111 توسط adminasli و در روز ساعت 11:11:42
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 107
26 / 12 / 2022 - 10:05

رئیس انجمن کفش ماشینی قم،؛

حضور ۲۰۰ شرکت و ۵۰۰ تاجر در نمایشگاه بین المللی کفش قم

 رئیس انجمن کفش ماشینی قم، گفت: هدف گذاری نمایشگاه قم تقویت صادرات است و بر همین اساس پیش بینی می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.؛

همگام با اصناف:  رئیس انجمن کفش ماشینی قم، گفت: هدف گذاری نمایشگاه قم تقویت صادرات است و بر همین اساس پیش بینی می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

به گزارش ماهنامه سراسری همگام با اصناف، جواد شعبان زاده در گفتگوی اختصاصی با مدیرمسئول همگام با اصناف، با اعلام این خبر افزود:  مدیر بین المللی و سفیر کفش ماشینی ایران – قم به ۳۱ کشور سفر کرده و بازار هدف آنان را شناسایی و دعوت نامه حضوری تقدیم تجار شده است.

وی، تصریح کرد: پیش بینی می شود ۲۰۰ شرکت و ۴۰۰ تا ۵۰۰ تاجر خارجی در نمایشگاه حضور پیدا کنند و هزینه بلیت هواپیما و هتل تجار خارجی را جهت مبادلات تجاری موفق تامین کرده ایم و به شکل ویژه از آنها پذیرایی خواهیم کرد.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم، اضافه کرد: ششمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت کفش، صندل و صنایع وابسته استان قم از چهارم تا هفتم بهمن ماه سال جاری در شهر نمایشگاهی قم واقع در کیلومتر یک آزاد راه قم تهران در مساحتی حدود ۲۰ هزار مترمربع برپا می‌شود و بازدیدکنندگان محترم می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ شب از این نمایشگاه بازدید به عمل آمده و اقدام به خرید نمایند.

شعبان زاده با اشاره به اینکه این نمایشگاه با هدف افزایش صادرات برگزار می‌شود، اظهارداشت: با توجه به تخصصی بودن این نمایشگاه امکان حضور و بازدید برای عموم مردم وجود ندارد و بازدیدکنندگان تخصصی از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت و به همین جهت قبل از حضور باید ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۴۰۰ تاجر خارجی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند، افزود: از تجار بیش از ۳۰ کشور دعوت حضوری به عمل آمده است و همچنین متناسب با فرهنگ و علائق هر کشور  برای آنان دعوت نامه ای متناسب طراحی شده است و برای اولین بار است که چنین نمایشگاهی با این حجم تجار خارجی در ایران برگزار خواهد شد و قطع یقین برای صنعت کفش کشورمان بسیار مفید خواهد بود.

شعبان زاده، ادامه داد: قم شهری جذاب برای تاجران خارجی است و امروزه تاجران بسیاری از کشورها به راحتی در قم حضور می یابند و اجناس خود را سفارش می دهند و به راحتی در کشور خود تحویل می گیرند، در واقع روزی نیست که چندین تاجر خارجی کفش در قم حضور نداشته باشند.

 

سهم ۷۰ درصدی قم از ارزآوری کشور در صنعت کفش ماشینی

رئیس انجمن کفش ماشینی قم، در بخش دیگر سخنان خود، گفت: ایران ۱۱۵ میلیون دلار ارز آوری در صنعت کفش ماشینی دارد که ۷۰ درصد آن سهم استان قم است و به نوعی استان قم ترمینال صادراتی صنعت کفش است.

شعبان زاده با اشاره به اینکه صنعت کفش قم قدمتی ۶۰ ساله دارد و از تولید گالش و دمپایی از میدان تره بار قم (میدان کهنه) آغاز شده است، عنوان کرد: انجمن کفش قم ۲۷ سال قبل با هدف رسیدگی به امور اعضا تحت پوشش آن تشکیل شد تا بتواند در جهت ارتقای و پیشرفت صنعت کفش قم تلاش نماید که الحمدالله اقدامات خوبی انجام داده است و هیئت مدیره جدید از بدو شروع به فعالیت خود گام های اساسی برای معرفی صنعت کفش ایران و قم را شروع کرده است و هدفگذاری هیئت مدیره کسب بازارهای جهانی است و نمایشگاه امسال هم با رویکرد صادراتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ایران دوازدهمین تولید کننده کفش در جهان است که حدود هفتاد درصد آن در استان قم صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: ۳۲۰ واحد کفش‌های ماشینی فعال در قم داریم و بسیاری از آن‌ها صنایع وابسته را نیز تأمین می‌کنند که میزان اشتغال زایی صنایع کفش ماشینی قم بالغ بر ۳۵ هزار نفر است و حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و ۲۵ هزار نفر اشتغال خانگی دارند.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با بیان این که بسیاری از دوخت‌ها و تزئینات کفش‌ها به صورت خانگی انجام می‌شود، اضافه کرد: بخش عمده این دوخت‌ها در روستای اطراف قم و بخشی هم در خارج استان مثل اسلام‌شهر، رباط کریم و… انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به بازارهای صادراتی موجود و جامعه ۶۰۰ میلیون نفری کشورهای اطراف ایران که اغلب مصرف گرا هم هستند ما سهمی ۵ درصدی داریم در حالی که استقبال از کفش ایران بسیار زیاد است به همین خاطر برنامه‌ای ۵ ساله برای افزایش این سهم تدوین شده است.

شعبان زاده با تأکید بر اینکه صنعت کفش قم صنعتی پویا و جوان است که حدود ۲۱۰ واحد آن متولدین ۶۰ به بالا هستند، بیان کرد: با توجه به پتانسیل بالا این صنعت توافق شده است رشته مهندسی صنایع کفش در دانشگاه صنعتی قم وارد شود و انجمن نیز درصدد بورسیه برخی از این افراد است همچنین برنامه‌هایی برای آموزش همکاران در حوزه قالب سازی، شناخت بازارهای هدف، دیجیتال مارکتینگ فروش و… و. تدوین شده است.

وی با تأکید بر اینکه کفش، صنعتی پاک، کم آب‌بر، اشتغال زا و فعال در اشتغال خانگی است، بیان کرد: کفش، فرش و مبلمان صنعت‌های بومی قم هستند و باید تلاش کنیم این سه صنعت تقویت شود در همین راستا مجمع همبستگی بین این سه صنعت در حال شکل گیری است تا هم‌پوشانی صورت بگیرد و برخی از مشکلات تبادل ارزی در صادرات و واردات کاهش یابد.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم در زمینه کفش کارگاه‌های محله محور و مشاغل محلی ایجاد کنیم، ادامه داد: صنایع کوچک صنعت کفش و پوشاک در دنیا به عنوان اولین صنعت اشتغال زا معرفی شدند و رهبر معظم انقلاب نیز در روز کارگر، به و آن اشاره کردند و گفتند، تولید تنها خودرو نیست، بلکه در کشور کفش و پوشاک نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مسئولین استانی دید مثبت به این صنعت دارند، بیان کرد: هدف گذاری که برای این صنعت داریم توسعه‌ای و نوآوری است تا بتوانیم تقاضای مشتریان را فراهم کنیم؛ زیرا تولید کفش‌های ماشینی فراوانی زیادی دارد و انواع کفش راحتی، پیاده روی، نظامی، بهداشتی، دمپایی‌های پلاستیکی و صندل‌های طبی را شامل می‌شود.

شعبان زاده اضافه کرد: با توجه به امکانات موجود امروزه خرید برای مشتریان خارجی آسان‌تر از مشتریان داخلی است به همین خاطر روزی نیست که کمتر از ۱۰ تاجر خارجی به منظور تبادل و دیدار از تولیدی های کفش ماشینی در قم نباشند.

رئیس انجمن کفش ماشینی قم با بیان این که بخشی از صنایع وابسته این صنعت مثل PVC , EVA, PU وارداتی هستند، بیان داشت: ۹۰ درصد از EVA و ۷۰ درصد از مواد PU وارد می‌شوند اما پی وی سی ۱۰۰ درصد در داخل تولید می‌شود اما متاسفانه در پی وی سی همیشه با مشکل مواجه هستیم و با توجه به عرضه نامناسب بورس و نظام سهمیه بندی غلطی که وجود دارد همیشه از قیمت جهانی بالاتر هستیم و گاهی تا صد درصد تفاوت قیمت داریم.

شعبان زاده در خاتمه با تشکر از حضور مدیرمسئول ماهنامه سراسری همگام با اصناف در شهر قم و تهیه گزارش خبری و تصویری گفت: نقش رسانه ها  در معرفی صنعت کفش ایران به ویژه قم به عنوان پایه های اساسی اطلاع رسانی بسیار موثر می باشد و بنده همیشه از حضور رسانه ها به ویژه رسانه های تخصصی صنعت چرم و کفش  استقبال کرده ام و در نمایشگاه قم هم رسانه ها حضوری فعالانه خواهند داشت.

ثبت شده در سایت کفش نیوز طی شماره 107 توسط adminasli و در روز دوشنبه 26 دسامبر 2022 ساعت 10:05:12
© Copyright 2023 https://kafshnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر